четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 60
home Вести

Милошоски: Барам човек кој бил обвинет за насилство врз жена да не може да биде пратеник, министер, градоначалник

Милошоски: Барам човек кој бил обвинет за насилство врз жена да не може да биде пратеник, министер, градоначалник

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, во врска со Законот за спречување и заштита од насилство врз жените, дава целосна поддршка.

Но, тој посочи дека бара измени во законот за избори за во иднина да не може човек обвинет за насилство да биде кандидат за пратеник, градоначалник, советник или министер.

-Давам целосна поддршка на Законот за спречување насилство врз жените и барам да не се дозволи во иднина кандидат за пратеник да биде човек кој силувал девојка, рече тој.

Целото негово обраќање, погледнете го во продолжение:

ЕУРО 2020

Македонија