четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 160
home Вести

Милошоски: Алармирањето на УНЕСКО за уништување на Охрид, за градоначалникот Георгиески не значи ништо (ВИДЕО)

Милошоски: Алармирањето на УНЕСКО за уништување на Охрид, за градоначалникот Георгиески не значи ништо (ВИДЕО)

Пратеникот од редовите на ВМО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со охридскиот градоначалник Константин Георгиевски.

-Според градоначалникот на Охрид, доколку тој и Мерко не го сопрат дивиот урбанизам, негрижата за наследството и уништувањето на крајбрежјето, за што алармираше УНЕСКО, тогаш тоа не значело ништо друго освен ставање на Охрид на црвената листа, како Виена и Ерусалим.., му доаѓа нешто како status upgrade?!, прашува преку својот пост на Фејсбук Милошоски.

Коронавирус