петок, 29. јули 2022. Вести денес: 52
home Вести

Милески: Заев вети дека Договорот од Преспа преставувал иднина, а преговори со ЕУ, странски инвестиции и нови работни места се уште нема

Милески: Заев вети дека Договорот од Преспа преставувал иднина, а преговори со ЕУ, странски инвестиции и нови работни места се уште нема

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува како Заев велел дека од Договорот од Преспа Македонија ќе имало иднина.

-Заев вели капитулацијата од Преспа претставувала иднина, а иднината значи преговори со ЕУ, европски фондови, странски инвестиции, работни места, добри плати…

Ајде да видиме што од тоа оствари овој муртински лажов:

 Преговори со ЕУ нема.
 Европски фондови нема.
 Странски инвестиции нема.
 Работни места нема.
 Добри плати нема.

 Корупција има.
 Рекет има.
 Беззаконие има.
 Катастрофално судство има.
 Предавство има.
 Работни места за лица од сдс има.
 Добри плати за лица од сдс има.
 Луи Витон за лица од сдс има.
 Уште помасовно иселување има.
 Албанизација на цела Македонија има.

Да редам уште?!

Што ќе следи ако остане Заев?

 Корупција.
 Рекет.
 Катастрофално судство.
 Несигурна иднина.
 Федерализација и кантонизација на Македонија.
Губење на државата каква што ја знаеме.
 Доуништување на македонскиот народ.

Па повелете, размислете, со каков лажов си имате работа, стои во неговиот пост на Фејбсук.

Коронавирус