вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Милчин до власта: Предлог-законот за Охрид ќе овозможи натамошни узурпации и дивоградби

Милчин до власта: Предлог-законот за Охрид ќе овозможи натамошни узурпации и дивоградби

Некогашниот прв човек на соросовата Фондација во земјава Владимир Мичнин на својот Фејсбук профил ибјавува дека Предлог- законот ќе овозможи натамошни узурпации и дивоградби

-Предлог-законот ќе овозможи натамошни узурпации и дивоградби. Локалните мафиози ќе го злоупотребат Бадентеровото мнозинство за блокада на работата на Советот.

Овој Предлог закон не смее да помине таков каков што е!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус