среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Миланов: Во нацрт од Буџетот за Кратово нема ниту еден денар нема предвидено средства

Миланов: Во нацрт од Буџетот за Кратово нема ниту еден денар нема предвидено средства

Со амандманот се предлага средства во висина од 51 милион 620 илјади денари за доградба на дел од колекторскиот систем од Хотел „Кратис“ до мостот од кај автобуската станица во Градот Кратово го образложи предложениот амандман Стојан Миланов пратеник од редовите на Коалицијата „За подобра Македонија“ при заседавање на Комисијата за финансии и буџет, при што истиот амандман беше одбиен од парламентарното мнозинство.

Но ако се добро погледне нацрт од Буџетот ќе видите дека за Кратово речиси ниту еден денар нема предвидено средства. Ние со овој амандман, сакаме да ги решиме оние најгорчливите проблеми што се во Кратово, а тоа се комуналните проблеми со кои граѓаните се соочуваат, појасни Миланов.

Најнови вести

Коронавирус