сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 11
home Вести

Мијалков, Камчев, Јанакиески и другите осомничени од СЈО излегуваат од “Шутка”

Мијалков, Камчев, Јанакиески и другите осомничени од СЈО излегуваат од “Шутка”

Вечерва или најдоцна до утре, од притвор со одлука на судија од скопска единица ќе излезат Миле Јанскиески, Кирил Божиновски, Сашо Мијалков, Орце Камчев, Цветан Панделески и други познати политички и бизнис личности кои во последните два месеци по барање на СЈО завршија во затворот “Скопје”, пишува Судство.мк.