четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 94
home Вести

Михајловски: СДСМ е киндапирана партија и со тврди уши глува за критика

Михајловски: СДСМ е киндапирана партија и со тврди уши глува за критика

Власта им ги затвори ушите на СДСМ. Мене ми е чудно што таму има луѓе кои се уште не се побуниле до сега, изјави членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски во вечерашната емисија „Јади бурек“.

-Јас сум бил во таква ситуација во сопствената партија и знам како изгледа една партија кога е киндапирана, глува за критика со тврди уши. Таква е партијата на Заев во моментов. Власта им ги затна ушите. И тогаш ги слушаш работите што сакаш да ги слушнеш. Оние работи што ти одговараат, рече Михајловски.

Коронавирус