понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Михаилов: Поддршката за Апасиев е поддршка за Заев

Михаилов: Поддршката за Апасиев е поддршка за Заев

Кирил Михаилов преку статус на Фејсбук објавува дека поддршката за Апасиев е поддршка за Заев.

-За жал, политичкиот циркус во Македонија го достигна својот максимум!!!

Сѐ се сведе на циркузот кој го приредуваат секојдневно КАРИКАТУРИСТОТ Зоран Заев и АВАНТУРИСТОТ Димитар Апасиев!

КАРИКАТУРИСТОТ со тоа што секојдневно за сите теми се глупира, лаже и суши, а
АВАНТУРИСТОТ со тоа што секојдневно ги кажува само циркусните убавини за уши!
Зоран и Димитар се сѐ, само политичари не! Зоран и Димитар се сѐ, само непријатели не!
Најголемиот проблем е во тоа што народот не гледа дека овие двајца одработуваат заедно на штета на Македонија и Македонскиот народ, а ВМРО ДПМНЕ е сардисана и одвнатре и однадвор од сите платеници и предавници само затоа што е единствената партија која остана на страната на Македонија и Македонскиот народ. Сардисана е затоа што остана единствената вистинско здрава политичка партија во Македонскиот етер наспроти циркузантиве кои се лесно препознатливи.
Но вистината за жал е многу болна.
Ако Македонскиот народ не прогледа, Македонија ќе го доживее својот потоп доживеан од цунамито предизвикано од слепилото на сопствениот излажан народ!
Димитар Апасиев е човекот кој во политиката го донесе Зоран Заев за да го срушат режимот на Никола Груевски!
Димитар Апасиев е човекот кој од политиката ќе си замине заедно со неговиот ментор и соработник Зоран Заев заедно со нивната најпредавничка и најлоша влада во историјата на Република Македонија!
Република Македонија поминала и преживеала многу предавници и лажови, ќе Ве надживее и Вас затоа што Македонскиот народ е како пиреј, а Македонија е чудото кое како Феникс изникнува секогаш после секое премрежје и темнина кои ја зафаќаат!, стои во нрговиот пост на Фејсбук.

За жал, политичкиот циркус во Македонија го достигна својот максимум!!!

Сѐ се сведе на циркузот кој го приредуваат…

Posted by Кире Михаилов on Петок, 29 јануари 2021

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија