вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 6
home Вести

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Бројот на излекувани лица од новиот коронавирус е многу голем, а секојдневно лица од целиот свет кои ја победиле заразата, ги споделуваат своите искуствата и шират позитивна енергија, со апел да се седи дома.

Едно од тие лица е и младата Михаела Јаневска од Скопје, која успешно го совлада коронавирусот, отакако се зарази пред две недели. На својот фејсбук-профил, таа сподели емотивно видео во кое прекрасно пее во знак на благодарност за сите медициснки работници кои се грижеле за неа, како и за пациентите кои сe’ уште се во болница:

„Откако се изборив со корона вирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејки своеволно отидов директно од авион во болница.

Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати.

Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се се уште во болница. Ова е за вас!“

 

(ENGLISH BELOW)Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејки своеволно отидов директно од авион во болница. Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати. Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се се уште во болница. Ова е за вас ❤️After fighting off the coronavirus and leaving the hospital with negative tests I am the happiest person on earth. I’m also so very happy to be home since I went directly from the plane to the hospital. A big thank you to all the doctors and nurses who took care of me and continue to take care of everyone else. Today I sing for them and for all the patients still in the hospital. This is for you ❤️

Posted by Mihaela Janevska on Вторник, 31 март 2020

Коронавирус