вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицковски за загадениот воздух: Власта знае само за алиби политики

Мицковски за загадениот воздух: Власта знае само за алиби политики

Неверојатно е дека се што е под 1000 метри надморска, смрди на изгорено, пржи грлото, а гуми и стрништа се горат на секој километар.Во октомври влеговме во топ загадени градови во светотм коментира Ивор Мицковски на Фејсбук

Шара гори, болници на мазут загадуваат, државава е токсична депонија.Ништо не направивте, ама буквално ништо, напротив загаденоста само расте и е поголема, наместо да е намалена.Јебали вас спирали, инвертори и тротинети, само за алиби политики знаете.

Најнови вести

Коронавирус