вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 168
home Вести

Мицковски за смената на директори од странана Заев: Ако, мачкајте очи, нафта пиеме ние

Мицковски за смената на директори од странана Заев: Ако, мачкајте очи, нафта пиеме ние

Поранешниот прв човек во центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил сподели статус во врска со вчерашната смена на директори од страна на Зоран Заев.

-37 членови на НО и УО и 30 директори се разрешени.
Тргнавте двајца способни од култура и заштита на културно наследство, Ставриќ сама си даде оставка, 1-2 да не ги спомнувам со име за корупција, и другото е се чиста козметика.
Вие сте блефери.
Ако, мачкајте очи, нафта пиеме ние, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус