четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 122
home Вести

Мицковски за скандалот со службеното патување

Мицковски за скандалот со службеното патување

Ако министерот и неговиот шеф на кабинет одат на концерт во придружба на сопругите, и трошат 2400 евра народни пари, значи дека не биле по работа, туку на приватна забава. Ако се правда дека за сопругите трошеле приватни средства, значи стварно биле приватно, пишува на Твитер, Ивор Мицкоски.

Коронавирус