недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицковски: Што ќе ви е Инспекторат за јазици кога го имате Бујар

Мицковски: Што ќе ви е Инспекторат за јазици кога го имате Бујар

Новинарот Ивор Мицкоски реагира на денешното донесување на Законот за Инспекторат за за употреба на јазиците со кој ќе се контролира дали се спроведува Законот за јазици…

„Владејачките партии го донесоа Законот за Инспекторат за јазиците. Па значи не ви треба ново, чисто мнозинство за реформи.
Второ, што носите закон кога треба да почекате на Венецијаска околу Законот за употреба на јазици. Трето, што ќе ви е Инспекторат, кога го имате Бујар да шета по институции“, пишува Мицковски на фејсбук.

Најнови вести

Локални избори 2021