сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 128
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Мицковски: Премиер што 3 мандати бил градоначалник и што не се грижи за својот град, како може да се грижи за друго?

Мицковски: Премиер што 3 мандати бил градоначалник и што не се грижи за својот град, како може да се грижи за друго?

Колумнистот Ивор Мицкоски на социјалните мрежи вели дека премиер кој не се грижи за својот град, како би можел да се грижи за било што друго.

Ваквта негова реакција следува откако се појавија фотографии и видео снимки од село Костурино, Општина Струмица каде се ложат гуми во печки за вар, при што загадувањето е огромно.

После Струмица бил еден од најзагадените градови.  Па премиер што не се грижи за својот град, а бил градоначалник 3 мандати, и ова го дозволил со години, како може да се грижи за било што друго.  Какви лажови, каква превара. Вие сте дамбетер од ратни профитери, Мицковски на Фејсбук.

Air Pollution Up Close from Undark Magazine on Vimeo.

Парламентарни избори 2020