понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 155
home Вести

Мицковски: Откако Папата ќе си замине, на Битола ќе им го дадеме асфалтот од маршутата

Мицковски: Откако Папата ќе си замине, на Битола ќе им го дадеме асфалтот од маршутата

Скопје наголемо се подготвува за доаѓањето на Папата Франциско, кој ќе го посети главниот град на Македонија на 7 мај.

-Откако Папата ќе си замине на Битола ќе им го дадеме асфалтот од маршутата, напиша на Фејсбук Ивор Мицковски.

Коронавирус