четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицковски: Ништо не презедоа за загадувањето на воздухот, банда неспособна

Мицковски: Ништо не презедоа за загадувањето на воздухот, банда неспособна

Банда неспособна. Излажаа дека во сите училишта има прочистувачи, нема. Ќе делеа 50 илјади маски, не ги поделија. Налепници, кучеви карики, ништо не презедоа. Останаа на – не излегувајте надвор и повеќе зеленчук и овошје, откако одлучија пензионери и вработени да не можат да ги продаваат. Багра, пишува поранешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил коментирајќи ги мерките за загадувањето кои власта ги вети, а не ги исполни.

ЕУРО 2020

Македонија