среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицковски: Невозможно е Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата

Мицковски: Невозможно е Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата

Значи вака, невозможно е, ама буквално е невозможно, Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата, пишува на својот Фејсбук профил поранешниот директор на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски.

Дополнително што оваа власт, на овие две приоритетни прашања, покажа најголем партиски интерес да останат под нивна волја и тотална политичка незаинтересираност да се подобрат.

Така да, останува само да се молиме на датум за власта да може да мачка очи со некаков напредок.

Со оваа, а богами и било која друга партиска власт или коалиција, особено ДУИ, овие две прашања Македонија не би можела да ги реши ни за 50 години, заклучува мицковски.

Најнови вести

Коронавирус