недела, 20. септември 2020. Вести денес: 92
home Вести

Мицковски: На техничкиот целта му е да се врати Заев и тој како прв екс полицаец да се врати залетан со 200 на саат во полициска станица

Мицковски: На техничкиот целта му е да се врати Заев и тој како прв екс полицаец да се врати залетан со 200 на саат во полициска станица

Колку што разбрав од целото интервју на техничкиот, него целта му е да се врати Заев и тој како прв екс полицаец да се врати залетан со 200 на саат во полициска станица, каде ќе рани (метафорично се разбира) десетици полицајци.

А, и нормално, да збори дека вмро се криви иако никој не лежи и еден куп му се во владата – напиша Ивор Мицковски на Фејсбук.

Коронавирус