среда, 15. јули 2020. Вести денес: 129
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Вести

Мицковски: Држава што гори во март месец, држава што гори 365 дена во годината

Мицковски: Држава што гори во март месец, држава што гори 365 дена во годината

Поради големите пожари кои секојдневно се појавуваат на територијата на цела Македонија реагираше Ивор Мицкоски, кој на својот фејсбук профил напиша:

Држава што гори во март месец, држава што гори 365 дена во годината.