понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 71
home Вести

Мицковски до Заев: Не е за фалење дека поранешен обвинител и скриен сопственик на телевизија се во притвор

Мицковски до Заев: Не е за фалење дека поранешен обвинител и скриен сопственик на телевизија се во притвор

Поранешниот прв човек на Центарот за комуникации во СДСМ Ивор Мицковски преку статус на својот Фејсбук пишува дека е срамота што Заев се фали дека има поранешен обвинител и сопственик на телевизија во притвор.

-Не е бе Зоки за фалење дека имаш бивш обвинител, скриен сопственик на телевизија, така да кажам провладин тип во притвор.
Срамота е што дозволивте скриен сопственик и дубиозна телевизија да работи, што ставивте сомнителен обвинител да решава криминали, и што дозволивте провладини квазигазди со кои се дружите и од чии студиа не излагавте, да рекетираат.
И секако, што се криете сите што сте политички инволвирани…, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Локални избори 2021