недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 30
home Вести

Мицковски до Дескоска: Министерке, не ти е таму местото (ФОТО)

Мицковски до Дескоска: Министерке, не ти е таму местото (ФОТО)

Некогашниот висок член на СДСМ, Ивор Мицковски постојано негодува за случувањата во општеството, искажувајќи ги своите ставови на социјалните мрежи. Ја критикува старата владејачка гарнитура, но постојано ги напаѓа и своите, односно оние каде некогаш припаѓаше – СДСМ.

Овојпат на тапет е Министерката за образование Рената дескоска која ги придружуваше црковните великодостојници во Скопје за одбележување на празникот Водици.

-Министерке не ти е таму местото, не расчистивте една епска бламажа и упад на Црква во државата, сега дефинитивно губите секаков институционален кредибилитет, напиша Мицковски.

Најнови вести

Коронавирус