петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 171
home Вести

Мицковски: Демолирани шест возила на УБК, немаат појма кој е!

Мицковски: Демолирани шест возила на УБК, немаат појма кој е!

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот профил на „Фејсбук“ го коментираше инцидентот во кој беа демолирани 6 возила на УБК.

Да потсетиме на паркингот кај МТВ во Скопје, утрово во 8.05 часот биле искршени стакла на шест возила, сопственост на УБК и на едно возило сопственост на Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам.

Најнови вести

Коронавирус