вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 90
home Вести

Мицковски: Де бе Зоки, има ли смисла Анѓушев да ни го промовираш на позицијата премиер

Мицковски: Де бе Зоки, има ли смисла Анѓушев да ни го промовираш на позицијата премиер

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот профил на „Фејсбук“ го коментираше потегот на Заев да не се појави на ручекот во Виена.

-Де бе Зоки бе, ти бега поранешниот најголем антисоросоид кај актуелниот најголем антисоросоид, и ти немаш срце да се појавиш во Виена. Па има ли смисла господиниот Кочо Анѓушев да ни го промовираш на позицијата премиер на РМ. – пишува Мицкоски.

Најнови вести

Локални избори 2021