среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 7
home Вести

Мицковски: Апологетчиња, зошто молчите за она што порано коси кубевте!

Мицковски: Апологетчиња, зошто молчите за она што порано коси кубевте!
ФОТО: Република

„Новинари трпат закани и се бркаат од работа, драги апологетчиња.  Ама стана најнормално тоа, нормални се и рекети и силеџии, нормално е да се ќути за се што порано коси кубевте, особено, реалноста е нужно да се игнорира од борците за фотељи и платичка во администрација“, им порача денеска на Фејсбук новинарот Ивор Мисковски на апологетите, паркобраните и некои дриги.  „ Ало бре бандо, ај што глумевте паркобрани, ку*чеви карики и молчите пред рудниците и насилието, вие бре се јавувате само кога некој од кланот ќе ви биде такнат.

Коронавирус