сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 60
home Вести

Мицковски: Анѓушев е најголем профитер од државните субвенции и најголем сопственик на мали хидроцентрали кои ја уништуваат природата

Мицковски: Анѓушев е најголем профитер од државните субвенции и најголем сопственик на мали хидроцентрали кои ја уништуваат природата

Анѓушев увезувал токсично масло кое се користело како гориво во фирми и институции.
Анѓушев е најголем профитер од државните субвенции и најголем сопственик на мали хидроцентрали кои ја уништуваат природата, реките и го оставаат локалното население без вода.
Анѓушев по налог на Заев го спроведе проектот на Груевски за гасоводот преку Водно, а гас нема видено ни едно домаќинство.
И со тие крваво заработени и украдени пари прави еколошки возила за чистење кои се продаваат во странство, а од сега и во некои општини.
Каков круг дечки, каков волшебен круг.

Фејсбук статус на Ивор Мицковски

Најнови вести

Коронавирус