четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 116
home Вести

Мицковски: Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, денес го изгуби и домашниот, 13 е стварно баксузна бројка

Мицковски: Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, денес го изгуби и домашниот, 13 е стварно баксузна бројка

По скандалозната изјава во Која Зоран Заев ги навредува хомосексуалците, велејќи дека Боки 13 е педер, се огласи и поранешниот прв човек во центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски.

-Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, со една изјава го изгуби и домашниот.
Вака не се однесува човек на власт кој нема мува на капата.
Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксузна бројка, не само за Италијаните, отсега и за нас, стои во неговиот пост на Фејсбук.