четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 128
home Вести

Мицковски: Абе од средување на држава, само гзовите си ги средивте на топло и народно платено

Мицковски: Абе од средување на држава, само гзовите си ги средивте на топло и народно платено

АЕК си го зголемила буџетот за плати за 20%. Просечната плата е 58.000 денари, или сега би се покачила на 66 илјади. Ако не се покачат, тогаш планираат вработувања. Абе од средување на држава, само гзовите си ги средивте на топло и народно платено, пишува поранешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил.

Коронавирус