сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 36
home Вести

Мицкоски: Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка, секој ден гледаме на што мислел

Мицкоски: Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка, секој ден гледаме на што мислел

После пуштањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во куќен притвор, со реакција преку Фејсбук се јави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски порачувајќи дека правда ќе има и дека таа ќе важи за сите.

-Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка…секој ден гледаме на што мислел. Што е со инспираторот за Рекет, или тука на неколкумина ќе запре се? Што е со парите од куферот, што е со предупредувањето до обвинетите дека се пријавени, што е со многу прашања на кои јавноста нема одговори. Многу поминавме уште малку остана. Правда ќе има и таа ќе важи за сите. Доаѓаат и одговорите на дилемите. Обновата доаѓа!, пишува на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Коронавирус