четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 219
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Вести

Мицкоски: Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата – Пари за поддршка нема, а долговите растат

Мицкоски: Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата – Пари за поддршка нема, а долговите растат

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и овие луѓе. Сето она што го гледавме во претходните години, сега се повторува, вели во својата Фејсбук објава лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Парламентарни избори 2020