понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 119
home Вести

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка по повод 8. Март, Меѓународниот ден на жената.

-Меѓународниот ден на жената се одбележува во чест на жените лидери. Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите нас.
Нека е честит 8 Март, Меѓународниот ден на жената!, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус