четврток, 4. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Земаа од владата 33 милиони евра, а донираат само 1000 таблети, срамота! По преземање на власта ќе го ревидираме договорот

Мицкоски: Земаа од владата 33 милиони евра, а донираат само 1000 таблети, срамота! По преземање на власта ќе го ревидираме договорот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека лапнаа од владата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини, во првите сто дена Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го ревидира овој договор вреден 33 милиони евра.

Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука!

Во првите сто дена Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го ревидира овој договор вреден 33 милиони евра. Одговорност мора да има!

Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука!

Во…

Posted by Hristijan Mickoski on Петок, 22 јануари 2021

Коронавирус