четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 162
home Вести

Мицкоски: Застануваме еден до друг, а поддршката за нас во оваа наша мисија е поддршка за Македонија

Мицкоски: Застануваме еден до друг, а поддршката за нас во оваа наша мисија е поддршка за Македонија

Бев традиционално во преубавото Охридско Велгошти, во манастирот СВ Петка. Имаше голем број на граѓанин да се видиме, да разговараме, да им ја објсниме визијата за убав Охрид и нашата борба за правда за Македонија. И нашиот кандидат за градоначалник Митре Милошевски и кандидатката за претседателка Гордана Сиљановска Давкова се честити и стаменити луѓе, со план, знаење и искуство, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус