четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 31
home Вести

Мицкоски: Заради вас умираат луѓе, вашата неспособност доведе до сериозен трет бран на новозаболени

Мицкоски: Заради вас умираат луѓе, вашата неспособност доведе до сериозен трет бран на новозаболени

Вчера кажавме дека ја лажат македонската јавност, дека авансот за кинеските вакцини е вратен. Денеска официјално потврдија.
Нема да избегате од одговорноста за тоа што не успеавте четири месеци да нарачате вакцини. Вие сте срам за Македонија. Неспособни и крајно корумпирани. Заради вас умираат луѓе, заради вашата неспособност имаме сериозен трет бран на новозаболени. И пак не ви е гајле, бизнисот со корупција мора да тера, а народот секако ќе пати. Ви се гледа крајот, нема да ве оставиме на мира.

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски

Коронавирус