четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 60
home Вести

Мицкоски: Заевизмот паѓа, Обновата доаѓа!

Мицкоски: Заевизмот паѓа, Обновата доаѓа!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека доаѓа обновата на Македонија.

-Да си ја направиме Македонија горда, достоинствена, онаква каква што нашите предци ја сонувале и онаква каква што ние имаме аманет да им ја оставиме на нашите наследници.
#ОбноваНаМакедонија, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку видеото е од средбата со граѓани на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.

Локални избори 2021