среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 67
home Вести

Мицкоски: Заев се служи со празни флоскули, отсутен е од реалноста

Мицкоски: Заев се служи со празни флоскули, отсутен е од реалноста

Во денешната емисија „Клик Плус“ на телевизија 21, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека ситуацијата во Македонија е многу лоша на секој план.

Тој рече дека во 15 месеци додека е претседател на партијата, луѓето секојдневно му се приближуваат велејќи дека во државата ништо не е добро и дека Заев користи популистички речник со празни флоскули.

Мицкоски се понуди да му помогне на Заев и СДСМ велејќи дека како власт се отсутни од реалноста.

-Во оваа претседателска кампања и изминативе 15 месеци додека сум претседател на ВМРО-ДПМНЕ стегнав илјадници раце, сретнав многу граѓани и сите велат дека не е добра ситуацијата, не е добра работата, рече Мицкоски.

Мицкоски повика на искрен разговор со луѓето за да може тие да знаат што може искрено да се направи, а што не во државата.

Тој изјави дека народот му се приближува секојдневно, иако власта не е во негови раце, што покажува дека народот не е задоволен од власта на СДСМ.

Коронавирус