сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 70
home Вести

Мицкоски: Заев не прави ништо да ја застапи нашата вистина, дека Делчев е Македонец, а македонскиот идентитет наша посебност на која имаме право

Мицкоски: Заев не прави ништо да ја застапи нашата вистина, дека Делчев е Македонец, а македонскиот идентитет наша посебност на која имаме право

Поминаа десетина часа од последната изјава на Захариева. Никаков одговор од официјалните власти од Македонија, дел од медиумите дури пренесоа дека за да одиме напред треба да ја признаеме “историската вистина”. А историската вистина според источниот сосед била дека имаме бугарски корени, ова преку статус на Фејсбук го пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Не е тоа вистина, туку политика. Проблемот е Заев кој не прави ништо да ја застапи нашата вистина, а таа непоколебливо говори дека Делчев е Македонец, македонскиот индентитет е наша посебност врз која имаме исконско право и европска иднина која ни ја должат.

Дали би прифатиле нешто поинаку? Сега кажувам и нека остане за во иднина запишано… НИКОГАШ!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Поминаа десетина часа од последната изјава на Захариева. Никаков одговор од официјалните власти од Македонија, дел од…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, October 31, 2020

Коронавирус