вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Заев не негираше дека превземал концесии кон Бојко Борисов

Мицкоски: Заев не негираше дека превземал концесии кон Бојко Борисов

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа во емисијата „Што не е јасно“ рече дека лично од Бојко Борисов дека ова што го бара официјална Софија го ветил Зоран Заев.

-Во една прилика добив информација од Бојко Борисов дека се што бараат им го ветувал Зоран Заев додека бил опозција. И до ден денес никој не негирал за ова, а знаеме дека молчењето значи потврда, рече Мицкоски.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ кажа дека има работи кои Заев ги замислил и се реализираат.

-Но сето тоа ќе излезе еден ден, бидејќи остава Заев многу траги зад себе. И да Заев прави се ако тоа не го чини неговото семејство, кога нешто не го засега него, неговото семејство односно не ги чини ништо и тоа го создавал некој друг на Заев не му е гриѓа ќе го продаде, посочи Мицкоски.

Тој објасни дека ако Договорот со Бугарија прави проблеми треба да си прзнаеме и да одиме напред, да го поништиме.

Коронавирус