четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Мицкоски: Заев може уште десетина пати да пише дека е Мекдонец ама залудно кога карактерот не му е таков

Мицкоски: Заев може уште десетина пати да пише дека е Мекдонец ама залудно кога карактерот не му е таков

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.
Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков.

Фејсбук статус на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.

Може уште…

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, November 29, 2020

Најнови вести

Коронавирус