четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 101
home Вести

Мицкоски: Заев лажел- договорот со Бугарија не решил проблеми, туку создава нови

Очигледно е дека Заев лажел, пишува на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Договорот со Бугарија не решил проблеми, туку создава нови проблеми и сега се бараат од Македонија нови отстапки и затоа сметаме дека не треба да се крие од јавноста што се преговара, туку да се соопшти на медиумите и на граѓаните кои се анексите коишто Софија инсистира да бидат дел од преговарачката рамка на Македонија со ЕУ.

Најнови вести

Коронавирус