четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 128
home Вести

Мицкоски: Заев го нема во спотовите на Пендаровски затоа што знаат дека им носи негатива и не го сака народот

Мицкоски: Заев го нема во спотовите на Пендаровски затоа што знаат дека им носи негатива и не го сака народот

Заев е сидрото кое не ја стабилизира државата, туку ја влече надоле да потоне, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Пресс24.

-Тоа го знаат и луѓето во неговата партија. Погледнете Заев во кампањата на неговиот кандидат Пендаровски не се појавува во ниту еден спот, а тоа е така затоа што и тие знаат дека Заев носи негативен рејтинг, дека не го сака народот и дека може уште повеќе да го повлече Пендаровски надоле, иако овој е негова копија, вели тој.

Коронавирус