вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 10
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Мицкоски за преработката на „Некст Тајм“: Со оваа песна ќе продолжиме да работиме за Македонија

Мицкоски за преработката на „Некст Тајм“:  Со оваа песна ќе продолжиме да работиме за Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја поздрави одличната преработката на страта македонска песна „Нешто ќе те питам бабо“ од страна на дуото „Некс Тајм“.

-Со оваа песна растевме, со оваа песна ќе продолжиме да работиме, за нејзе, за Македонија. Одлично сработено дело. Македонија вечна! Браво момци, напиша на својата Фејсбук страница Христијан Мицкоски.

Парламентарни избори 2020