среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 130
home Вести

Мицкоски за набавката на вакцините: Само механизми чекаме, а механизми нè удрија по глава

Мицкоски за набавката на вакцините: Само механизми чекаме, а механизми нè удрија по глава

Слушав еден владин функционер како вели дека не сакале да ги набават вакцините затоа што не сакале граѓаните да добијат чувство дека се предмет на експеримент. Глупости. Кога не би било трагично, ова би било смешно, рече во „Само интервју“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Јас секако дека ќе се вакцинирам против ковид-19. Нека ја донесат вакцината веќе еднаш. Само механизми чекаат, а механизми по глава нè удрија. Февруари дојде, а ние абер немаме од набавка на вакцините. Ни тие вакцини што ни ги даваат како подарок, ние не можеме да ги прифатиме, рече Мицкоски.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија