петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 88
home Вести

Мицкоски за Конески: Нека му е вечен споменот на најголемиот великан на сите времиња

Мицкоски за Конески: Нека му е вечен споменот на најголемиот великан на сите времиња

На 7 декември 1993 година не напушти најголемиот великан на сите времиња, академикот Блаже Конески.
Нека му е вечен споменот!

Коронавирус