сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 67
home Вести

Мицкоски за доаѓањето на пратениците болни од КОВИД 19 во Собрание: Ова е тероризам, а не 27ми април, ќе има кривични и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот

Мицкоски за доаѓањето на пратениците болни од КОВИД 19 во Собрание: Ова е тероризам, а не 27ми април, ќе има кривични и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека законите и власта не важат за власта.

-Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!

Кога законите и правилата не важат за власта.

Медиумите пишуваа дека човек почина затоа што немало брза помош, а денес за аздисот на власта и пратеничката има.

Крајот брзо ќе им се случи, а ќе има и кривични пријави и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!

Кога законите и правилата не важат за власта.

Медиумите пишуваа дека…

Posted by Hristijan Mickoski on Недела, 18 април 2021

Коронавирус