сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 68
home Вести

Мицкоски за дебатата: Професорката Силјановска Давкова денеска држеше час, а Стево слушаше

Мицкоски за дебатата: Професорката Силјановска Давкова денеска држеше час, а Стево слушаше

На вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ја коментираше вечерашната претседателска дебата, помеѓу тројцата претседателски кандидати, Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река.

Тој истакна дека Пендаровски денеска добил вистинска лекција од професорката Силјановска.

Мицкоски ги прокоментира и шовинистичките испади на Пендаровски, додавајќи дека тој е човек кој украде кампањи од 2 жени, Тереза Меј и Хилари Клинтон.

-Гласот за е глас за Зоран Заев тоа е иста паричка, лице и опачина. Замислете ќе каже Стево дека на државава не и требала мајка и требал татко на нацијата. Замислете, а вечерва гледавме како професорката држеше час, а Стево слушаше. Човекот кој украде, кампања од 2 жени, Тереза Меј и Хилари Клинтон. Стево е трета претседателка со иста кампања на овие претседателски избори, вели Мицкоски од Кочани.

Коронавирус