четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 143
home Вести

Мицкоски: За да ја одбраниме државата потребна ни е довербата од народот

Мицкоски: За да ја одбраниме државата потребна ни е довербата од народот

ВМРО-ДПМНЕ е најголемата политичка сила во Република Македонија и ВМРО-ДПМНЕ оди да победи на сите избори, вклучително и на претседателските и тука нема дилема, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа.

-Но, за да биде триумфот поголем, и за да не се случи дополнителното губење на Република Македонија, за да не се случи имплементирање на платформи на туѓи земји, за да не се случи реформулирање на Република Македонија, државното уредување на Македонија, потребна ни е довербата од народот. Само на тој начин, ние како ВМРО-ДПМНЕ може да застанеме пред народот и да кажеме, ние сега ќе ја браниме Република Македонија на начин на кој знаеме и умееме да ја одбраниме, рече Мицкоски и додаде:

„Не може ВМРО-ДПМНЕ од опозиција да направи нешто за да го корегира тоа што насилнички го прави Владата, бидејќи таа ги има сите инструменти“.

Коронавирус