понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 5
home Вести

Мицкоски за Буштур: Големите луѓе живеат вечно

Мицкоски за Буштур: Големите луѓе живеат вечно

Благодарност за твоето дело кое ќе продолжи да инспирира многу генерации. Печатот кој го остави во македонската кошарка е неизбришлив. Големите луѓе живеат вечно. Слава ти! – напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод трагичната смрт на кошаркарската легенда.

Најнови вести

Коронавирус