понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Вести

Мицкоски: За 9 месеци Владата реализираше очајно ниски 42 проценти од планот 3-6-9 за пристап во ЕУ

Мицкоски: За 9 месеци Владата реализираше очајно ниски 42 проценти од планот 3-6-9 за пристап во ЕУ

За девет месеци Владата реализираше очајно ниски 42% од планот 3-6-9 за пристап во ЕУ, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто на ТВ24.

-Овде имаме ние документ од Владата, јас го земав со мене, за да го презентирам. На владина седница, 15.02.2018 година е презентиран, пред некој ден. Ова е документ, нацрт-записник во кој што се дава осврт на она што се вели 3-6-9 план. Во овој момент, деветката завршува, вие имате нецели 42 проценти од она што сте се обврзале во овој план 3-6-9 да го реализирате, реализирано. Еве, ова е резултатот, 42 проценти, губат сите луѓе овде, не губат политичарите, рече Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус