недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Вести

Мицкоски: За 9 месеци Владата реализираше очајно ниски 42% од планот 3-6-9 за пристап во ЕУ

Мицкоски: За 9 месеци Владата реализираше очајно ниски 42% од планот 3-6-9 за пристап во ЕУ

За девет месеци Владата реализираше очајно ниски 42% од планот 3-6-9 за пристап во ЕУ, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за 24 Вести.

-Овде имаме ние документ од Владата, јас го земав со мене, за да го презентирам. На владина седница, 15.02.2018 година е презентиран, пред некој ден. Ова е документ, нацрт-записник во кој што се дава осврт на она што се вели 3-6-9 план. Во овој момент, деветката завршува, вие имате нецели 42 проценти од она што сте се обврзале во овој план 3-6-9 да го реализирате, реализирано. Еве, ова е резултатот, 42 проценти, губат сите луѓе овде, не губат политичарите, рече Мицкоски.

 

Локални избори 2021