сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 28
home Вести

Мицкоски: Врз Груевски се води видлив политички прогон

Мицкоски: Врз Груевски се води видлив политички прогон

Пред неколку дена имав средба со Никола Груевски. Разговаравме за ова што му се случува за политичкиот прогон на кој е изложен, јас како актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, а тој како почесен претседател имаме заедничка тема не само за партиското функционирање, туку и за личните моменти, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи на телевизија Алсат-М, а говорејќи за тоа дали имал средба со почесниот претседател на партијата, Груевски.

Мицкоски укажа и дека иако подолго време немале комуникација сакал да се сретне зошто сакал да ги види сите детали што се поврзани со политичкиот прогон врз него.

-Разговараме, додаде Мицкоски, и за политиките во изминатиот период.

Коронавирус